Чим відрізняється хутро шиншили та кролика-рекс?

Хочете навчитись розрізняти вишукані хутра? Це не менш приємно, ніж смакувати добрі вина. Недаремно деякі клієнтки називають перебування в нашому салоні “хутротерапією”.

Отже, хутро шиншили - таке звабливе, та неперевершено ніжне на дотик. Воно дарує вам ні з чим не зрівняні приємні емоції. Робить вас чарівливо-аристократичною під захопленими поглядами оточення. Вас зачаровує ледь помітне перетікання кольору від білосніжного животика до глибокого чорного на спинці. Це нагадує мерехтіння старовинних срібних коштовностей.
Недаремно шуби із шиншилових шкурок ще в стародавні часи підкреслювали соціальний статус своїх володарів.

Особливі властивості цього хутра пояснюються тим, що в природі тваринки проживають на північних схилах скелястих гір Південної Америки в надзвичайно суворих умовах. Серед тварин вони не мають рівних собі за густиною волосяного покриву.(В таке густе хутро важко навіть вставити спеціальний професійний гребінець для розчісування).
Поряд із повною відсутністю жорстких остьових волосин, пухові мають товщину всього лишень 12-16 мікрон. Для порівняння товщина волосу мериносової вівці 15-25 мікрон, а поріг “колючості” становить приблизно 28 мікрон.
На одну шубу потрібно близько 100 дорогоцінних шкурок. Тому вироби з шиншили визнані найбільш рідкісними та дорогими. В 1928 році пальто з шиншили коштувало півмільйона золотих марок. У 1992 році така шуба мала вартість 22000$.

В зв’язку з дороговизною та дефіцитністю хутра, про яке ми говоримо, французькі селекціонери ще в 1910-1913 роках вивели нову породу кролика “шиншила”, подібного забарвленям до коштовної тваринки. Ця назва є зареєстрованою та цілком офіційною. Тож коли ви купуєте хутрові вироби - продавець на базарі, можливо, навіть і не підозрює, що існує ще і якась інша, справжня, шиншила.
За роки селекції шкурки шиншилового кролика значно збільшились в розмірах, стали густими та м’якенькими. Виробництво найкращого за якістю кролика-рекс (королівського) зконцентровано в Італії та Іспанії, трохи гіршого, але відповідно і дешевшого - в Китаї.
У 1992 році було представлено новий унікальний вид кролика Orylag. Це офіційно зареєстрована міжнародна марка, яка захищається французьким урядом. Хутро орилага за тактильним відчуттям та структурою волосся дуже наближається до хутра шиншили. Воно має тонкі ворсинки товщиною 15 мікрон, та густиною 8-10тис.ворсинок на см² (у шиншили 25тис). Пружність хутра збільшилась до 7.34CN порівняно з 6.65CN у шиншили.
Попри великий попит, об’єми вирощування кролика-орилаг суворо обмежуються.Тому кількість цих шкурок на світовому ринку відносно невелика. Те, що ми бачимо на базарах та в більшості магазинів, це, як правило, кролик рекс. І, як правило, із китайської, дешевшої категорії. Найчастіше для надання гарного товарного вигляду його стрижуть, відбілюють верхню частину ворсу, а потім роблять імітацію чорною фарбою темних спинок.
Попри це слід зазначити, що шкурки кролика-рекс насправді є досить теплими, практичними та зносостійкими. Вони мають незрівнянно нижчу ціну від шиншилових. Вироби з них виглядають нарядно та привабливо. Це чудовий економ-варіант, при умові, що вас не дурять, і називають всі речі своїми іменами ).