Каракуль - тренд хутряної моди

Жіночі смаки примхливі та мінливі. Сьогодні ніжні та розбурхані півонії викликають бурхливі емоції. А років п’ять тому хтось і не подивився би на них.

Так само і з хутром. Періодично деякі його види модниці вилучають зі списку трендів. Але минає десяток-другий років, і вони знову повертаються. З тріумфом. Стають улюбленими. Ми розуміємо, наскільки вони практичні. Насолоджуємось їх елегантністю.

В повній мірі це стосується і каракулю. Зараз симпатії його прихильниць стрімко зростають. Адже серед безлічі норкових манто, яких надміру завезено з Китаю, щоби якось виділитись, потрібно чимось відрізнятись. Завдяки своїй красі, неповторності, здатності поєднуватись із багатьма іншими фактурами, каракуль впевнено виходить на передній план модних подіумів. Він чудово вписується у сучасні тенденції мінімалізму та простоти, не створює додаткового об’єму, дозволяє підкреслити фігуру, або, навпаки, надається для створення фантазійних силуетів із драпіруванням, складками та фалдами. Отже, і вибір фасонів можливий найширший. Від нарядних приталених жакетів та зручних

GRANDI, пальто з каракулю swakara, комір з чорнобурки

 

повсякденних курток до елегантних пальтечок та розкішних шуб. Дуже актуальними будуть поєднання цього хутра з трикотажними, кашемировими або шкіряними деталями.

GRANDI каракуль в поєднанні з кашемиром

 

Доречними виглядають комір, або краї виробу  оздоблені норкою або чорнобуркою. Навіть сумка, клатч, або знімні хутряні  нарукавники зроблять ваш образ виразним та  неповторним.

Так ось ти який?

Основними характеристиками якості шкурок каракулю є тип, форма, розмір та щільність завитків. Найбільше цінуються продовгуваті валки, які утворюють малюнок шкурки. Чим довший валок, тим красивіший та коштовніший каракуль. Розмір завитка пов’язаний з товщиною шкіряної тканини. Чим товстіша шкурка, тим вона важча, тим крупніший завиток.

Природний колір каракулю буває доволі різноманітним:

- чорний, зустрічається найчастіше;

- коричневий;

сур, красу якого визначає темний біля основи волос, що поступово світлішає до кінчика, в залежності від чого він може бути сріблястим, золотистим, бронзовим, бурштиновим, платиновим;

- сірий, коли волосяний покрив утворений змішуванням чорних та білих волосків. В залежності від їх співвідношення та довжини розрізняють сірий (голубий та сріблястий), темно-сірий, чорно-сірий та свіло-сірий;

- білий, дуже рідкісний. Деколи волосяний покрив складається із змішаних білих та коричневих шерстинок від жовтого до світло-рожевого відтінків. Іх називають гулігаз - “квітка тамариска”.

Каракуль поділяють також в залежності від породи овець та регіону розведення. Наприклад, в літературі та інтернеті найчастіше згадуються

 

Однак в сучасній Україні узбецького та афганського каракулю, хоч які вони красиві, фактично не зустрінеш. Трапляється молдавський та румунський. Та через значно суворіший клімат, ніж в Азії, згадані шкурки набагато товстіші, грубші і важчі, але значно тепліші.

@ТРЕНТО куртка з каракулю в комбінації з норкою

 

В особливій фаворі сьогодні південноафриканський каракуль Swakara, із надзвичайно красивим, пласким завитком. Його виробляють в Намібії. Ці шкурки, через жаркий клімат, в якому вони вирощуються,  надзвичайно легкі та тонкі. Тривала та складна селекційна робота дозволила отримати шкурки, неперевершені за своєю ніжністю, шовковистістю, природним малюнком. Тому, а також через досить обмежену кількість на світовому ринку, Swakara вважається найдорожчим видом каракулю. Якщо мова йтиме про високу якість партії, будьте готові заплатити як за хорошу дорогу норку. Це дорого, але надзвичайно ефектно!

@ТРЕНТО тренч із каракулю swakara

 

Шкурок, які ми в побуті називаємо каракулем, існує величезна кількість видів. Каракуль, каракульча, смушка, мерлушка, лямка - це все шкурки ягнят певного віку різних порід овець. Каракуль та каракульчу отримують від ягнят каракульської породи. А смушку, мерлушку та лямку від ягнят тонкорунних, напівтонкорунних, напівгрубошерстних та грубошерстних овець.

 

В залежності від віку, породи та місцевості, звідки походять каракулеві шкурки, різними будуть їх товщина, густота  висота, форма завитка, блиск та шовковистість. Відповідно різниця буде і в ціні на сировину. Величезне розмаїття фактур дає змогу створювати дуже різний дизайн хутрових виробів. Тому кожен має змогу обрати для себе щось до душі і по кишені та виглядати стильно, модно, неповторно. Світові кутюр’є мають з цього приводу безліч ідей. Із вітчизняних - дуже цікаві роботи створює Роксолана Богуцька (її кейп дивовижного синього кольору ви бачите на першому фото). А тренч та куртка виготовлені фірмою “Тренто” ( www.trento.com.ua )

Варта зазначити, що дорогий каракуль шиють трохи інакшим способом, ніж звичайне хутро. Це особлива спеціалізація, яка потребує дуже високої майстерності. Якісно виконана робота скорняка та швеї - це коли ви не можете розрізнити з’єднання шкурок у виробі. І таких  майстрів в Україні можна порахувати на пальцях.

Використання шкурок каракулю та овчини в повній мірі відповідає сучасним вимогам екологічності та збереженню навколишнього середовища, на противагу штучним матеріалам, які накопичуються, засмічують та дуже шкодять довкіллю.